Rýchle recepty

Pripravte sa na lahodnú pochúťku, ktorá je synonymom letných mesiacov. Čerešňová štrúdľa je tradičný sladký závin, ktorý si môžete vychutnať ako dezert alebo ako sladké raňajky. Tento recept vám prináša štrúdľu plnú sladkých čerešní obalených v nadýchanom a jemnom cestíčku. Tento dezert nie lenže poteší vaše chuťové poháriky, ale aj naplní váš domov úžasnou vôňou pečeného ovocia a masla. Pripravte sa na gastronomický zážitok, ktorý je jednoduchý na prípravu, ale s ohromujúcim výsledkom.

Ingrediencie

 • 500 g lístkového cesta
 • 500 g čerstvých čerešní (vypeckovaných)
 • 100 g cukru
 • 1 balíček vanilkového cukru
 • 1/2 čajovej lyžičky mletej škorice
 • 1 vajce na potretie
 • Troška masla na vymastenie plechu

Postup

 1. Príprava cesta a plnky: Začnite tým, že rozviniete lístkové cesto na pomúčenej pracovnej ploche. Cesto by malo mať tvar obdĺžnika. V menšej miske zmiešajte vypeckované čerešne, cukor, vanilkový cukor a škoricu.
 2. Naplňovanie a tvorba štrúdle: Na cesto rovnomerne rozložte čerešňovú plnku, pričom nechajte okraje cesta voľné asi 2 cm, aby ste ich mohli zahnúť a zabrániť vytečeniu šťavy. Potom cesto opatrne zrolujte od dlhšej strany a zabezpečte koncové švy.
 3. Pečenie: Preložte štrúdľu na vymastený plech švom nadol. Cesto potrite rozšľahaným vajcom, čo zabezpečí, že štrúdľa bude mať peknú zlatistú farbu. Pečte v predhriatej rúre na 180 °C približne 25-30 minút, alebo kým nie je štrúdľa zlatistá a pekne nafúknutá.
 4. Podávanie: Po upečení nechajte štrúdľu chvíľu vychladnúť, následne ju môžete nakrájať na kúsky. Podávajte teplú alebo vlažnú, prípadne posypte práškovým cukrom pre dekoratívny efekt a pridanú sladkosť.

Vychutnajte si túto čerešňovú dobroty, ktorá je dokonalou ukážkou tradičnej kuchyne s moderným twistom!

1x hodnotené

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *