Rýchle recepty

Kakaová štrúdľa je bohatý, chutný dezert, ktorý osloví každého milovníka čokolády. Tento sladký závin kombinuje jemné cesto s bohatou kakaovou náplňou, ktorá je každým sústom potešením pre chuťové poháriky. Ideálna na slávnostné príležitosti alebo ako teplý dezert na chladné večery, kakaová štrúdľa je jednoduchá na prípravu a zaručene zaujme všetkých vašich hostí. Ponorte sa do sveta jemných textúr a hlbokých čokoládových chutí s touto jedinečnou pochúťkou.

Ingrediencie

 • 500 g lístkového cesta
 • 200 g mletých orechov (napr. vlašské orechy alebo lieskové orechy)
 • 100 g cukru
 • 50 g kvalitného kakaa
 • 100 g masla
 • 1 vajce na potretie
 • Štipka soli

Postup

 1. Príprava kakaovej náplne: V malom hrnci roztopíte maslo a vmiešate do neho kakao, cukor a mleté orechy. Zmes premiešajte, až kým nie je hladká a všetky suroviny sú dobre spojené. Nechajte zmes mierne vychladnúť.
 2. Príprava a plnenie štrúdle: Rozvaľkajte lístkové cesto na pomúčenej pracovnej ploche do obdĺžnika. Rovnomerne rozotrite pripravenú kakaovú náplň po celej ploche cesta, nechajte na okrajoch asi 2 cm voľného priestoru. Cesto opatrne zrolujte, začínajúc od dlhšej strany, a zaistite, aby konce boli dobre zatvorené, aby z nich náplň nevytekala.
 3. Pečenie: Položte štrúdľu na plech vystlaný papierom na pečenie, švom nadol. Cesto potrite rozšľahaným vajcom, čo zabezpečí krásne zlatistú farbu po upečení. Pečte v predhriatej rúre na 180 °C približne 25-30 minút, kým nie je štrúdľa krásne zlatohnedá.
 4. Servírovanie: Po upečení nechajte štrúdľu krátko vychladnúť, potom ju môžete nakrájať na porcie. Podávajte teplú, prípadne posypte trochou práškového cukru alebo podávajte s kopčekom vanilkovej zmrzliny.

Užite si každý sústo tejto nádherné kakaovej štrúdle, ktorá je perfektným záverom akéhokoľvek jedla alebo vynikajúcou pochúťkou k popoludňajšej káve!

1x hodnotené

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *