Rýchle recepty

Jahodový sorbet je dokonalým letným dezertom, ktorý osvieži každý horúci deň. Tento ľahký a zdravý dezert v sebe nesie plnú chuť čerstvých jahôd bez pridania mliečnych produktov, čo ho robí ideálnou voľbou pre vegánov a tých, ktorí dbajú na menej kalorické varianty sladkostí. Pripravený z niekoľkých jednoduchých ingrediencií, jahodový sorbet ponúka čistú a neodolateľnú chuť jahôd, ktorá zaručene poteší všetkých milovníkov ovocia.

Ingrediencie

  • 500 g čerstvých jahôd, očistených a nakrájaných
  • 150 g cukru
  • 120 ml vody
  • Šťava z 1 veľkej limetky

Postup

  1. Príprava sirupu: V malom hrnci kombinujte vodu a cukor. Zmiešajte a varte na miernom ohni, až kým sa cukor úplne nerozpustí a vznikne ľahký sirup. Nechajte vychladnúť na izbovú teplotu.
  2. Mixovanie jahôd a zamrazenie: Jahody dajte do mixéra spolu so šťavou z limetky a vychladeným cukrovým sirupom. Všetko dôkladne rozmixujte na hladké pyré. Precedené pyré prelejte do misky vhodnej na zamrazenie alebo do zmrzlinovača, ak také zariadenie máte. Zamrazte podľa pokynov zariadenia, alebo ak zamrazenie prebieha v mrazničke, každú hodinu zmes prešľahajte, aby ste predišli tvorbe ľadových kryštálov a dosiahli hladkú textúru.

Jahodový sorbet je skvelým dezertom, ktorý môžete podávať ako osviežujúcu pochúťku počas teplých letných dní alebo ako ľahký dezert po ťažkom jedle. Jeho svieža a ovocná chuť okamžite osvieži a dodá energiu. Podávajte ho samostatne alebo s ďalším ovocím pre ešte krajší a chutnejší zážitok.

1x hodnotené

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *